Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neústavné „elektronické sledovania občanov“ a zároveň štátom nevymožiteľné. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Je to dlhe, odborne a paragrafovo asi dobre spracovane (nemozem moc oponovat, nie som pravnik), ale myslim si ze vsetko to je nepodstatne. Hlavny dovod preco si aj ja myslim, ze navrhovane opatrenie je v podstate o nicom je tento: " pri svojom odchode z domu jednoducho ponechá mobilný prístroj v svojom obydlí". Asi stacilo napisat predmetne....
 

Len hlupák nechce vedieť,

či sa v jeho blízkosti nepohyboval nositeľ vírusu a nie je tak ohrozený.

Len hlupák, ak je nevedomým šíriteľom vírusu, nechce, aby jeho spoluobčania boli upozornení na riziko.

Ja sa budem starať o to, aby som mal mobil stále nabitý, zapnutý a pri sebe!
 

 

...či sa v jeho blízkosti nepohyboval nositeľ vírusu...

Pri sucasnom pocte testovani absolutne irelevantne. Tu pohybuju tisice prenasacov a niektori budu uplne bezpriznakovi a vylezia to ako obycajnu chripku.

...ak je nevedomým šíriteľom vírusu...
Vedomy siritel virusu je len ten, ktoremu bola nariadna karantena a/alebo bol pozitivne testovany.
Nevedomy siritel virusu nie je nikde zaznamenany a v sucasnej situacii treba predpokladat, ze je nim kazdy clovek.

Mne z toho vyplyva ze planovane opatrenie je zbytocne ...
 

Ex post.

Zistia nositeľa a spätne ťa budú informovať. Hlúposť, pravda?
 

Potrebné je

zobrať rozum do hrsti a využiť techniku v náš prospech

https://www.aktuality.sk/clano...
 

 

prepac a ty kde zijes? Lebo ja v krajine hlupakov.....
 

Tak veru.

V krajine hlupákov.
 

 

aj ked dokažu pohyb mobilu nedokáže nikto, že ste sa pohyboval s ním. Stači výhovorka: mobil som stratil asi ho niekto našiel a behal s ním po meste. alebo: mobil som zabudol v aute a auto som požičal. alebo: mobil som požičal lebo dotyčný mal svoj vybitý a mne mobil v karantene nebolo treba.
 

A zmysel tých výhovoriek je aký?

Stať sa masovým vrahom a nakaziť čo najviac ľudí?

Vidím, že ožran z poslednej lavice maká a maká. Má stále v hrsti vaše životy aj hlavy.
 

 

ked pojdem do lesa ta tých ludí nakazím. nie každý býva v mestských králikárnach. hlavne zachovavat paniku a v každom čo namieta proti plošnemu sledovaniu(aj tých ktorí v karanténe niesu) hned vidiet masoveho vraha roznašajuceho výrus.
 

Pred cca týždňom som šiel s priateľkou

lesnou cestou, vo vychodených koľajach cca 1m od seba, keď sa pomedzi nás, bez rúška a výstrahy, dychčiac, poklusom pretlačila vystylovaná miestna kráľovná krásy a fitness centier. O sto metrov ďalej Apolón s domácim miláčikom, voľne a radostne pobehujúcim, a o chvíľu nato vysoký junák slovenský, samozrejme bez rúčka, nás skoro zhodil z chodníka. Takže tak, hrdina nesmrteľný.
 

 

to potom nebol les ale park. alebo sa opýtam takto: kolko lesnych zvierat zvykneš stretnút na prechádzke v tom vašom "lese"?
 

Vidím, že toho veľa v lesoch nenabeháš,

keď si myslíš, že cesty sú len v parkoch. Ročne robíme v priemere 50 -60 celodenných túr, vlani ich bolo 66, rok predtým 54, toho roku už 16, od Roháčov po Belianske Tatry, Malá a Veľká Fatra, Nízke Tatry.
 

 

a tie tvoje zážitky su z ktorého z tých pohorí? vari len nie z belianskych tatier.
 

Z Veľkého Manína.

.
 

 

ked maš les 5 km od centra mesta tak je to park. a ked cez neho vedie jedna magistrála a aj to tiesnavou, tak je jasne, že tam je plno ludí.
 

Negoogli, vyšlapni si na Veľký Manin,

zapotíš sa.
A bolo to cez týždeň a stretli sme cca 10 ľudí.
Ale vieš čo, si ako Tasmánsky čert, zahrýzneš sa a nepustíš. Nestrávim v diskusii s tebou už ani minútu. Dnes ideme na Vápeč.
 

Toto nie je represívny zákon ...

Je IBA a LEN na ľuďoch, či sa budú vyhýbať účinkom tohoto zákona, ako je IBA a LEN na páchateľoch trestných činov, či zostanú doma a vyhnú sa sledovaniu osoby (§ 113 Tr.por.) alebo vypnú mobil a nechajú ho doma a vyhnú sa nielen odpočúvaniu, ale aj .... (nebudem rozvádzať - § 115 a § 116 Tr. por.)

Takže v tomto to je troška úlet aj p. Šáteka (každý zákon sa dá obchádzať a "paranoikov sledovania" máme nielen medzi slušnými ľuďmi, ale aj medzi páchateľmi), t.j. aj účinnosť zákona je určite nižší ako 100%, a to bez ohľadu na to, či sú tieto úkony robené týmto zákonom, alebo podľa Tr. poriadku na základe príkazu súdu. :-)

Ľudia by si mali uvedomiť, že tento zákon nie je o REPRESII, ale o PREVENCII. Môže nám všetkým pomôcť tým, že pri pozitívnom teste na COVID-19 sa na základe odôvodnenej žiadosti získajú od operátora údaje podľa tohoto zákona, na záklde ktorých je možno viesť výsluch osoby účinnejšie a presnejšie zistiťúoznačiť podozrivé kontakty (potenciálnych ďalších nosičov nákazy.)

Dnes nikto nevie, či tým kontaktom bude Jožo, Jano, alebo ktokoľvek z nás, pretože pri našom pohybe na verejnosti nikto z nás nemá na čele napísané (SOM NOSIČ COVID-19), ale ním môže byť prakticky ktokoľvek (teoreticky)

Tie údaje, ak sa (náhodou) zneužijú, vinníka bude možné a potrebné neskôr zobrať na zodpovednosť !!!, to je fakt.

Ale tu snáď už neplatí PREZUMCIA NEVINY ???
 

Konečne múdry príspevok.

Mangľujú ma tu od rána nesmrteľní hrdinovia a ochrancovia základného ľudského práva robiť čo sa mu zapáči.
 
Hodnoť

Konečne !

Absolútne súhlasím s názorom pána Šáteka a som rád, že to konečne niekto takto obšírne vysvetlil, čo sa tu deje. Zo súčasných politikov mám už dlhšie obdobie pocit, že len čakajú ako supy na moment, keď budú môcť zasiahnúť do našich osobných slobôd.
A teraz si na nás zgustnú. A poistia si to aj zákonom. Pretože koronavírus. Veľmi mi chýba generácia zásadových politikov, ktorí by okamžite všetkými možnými spôsobmi blokovali takéto snahy a najsmutnejšie na tom je, že jediný politik, ktorý zareagoval, bol Róbert Fico. Pán Šátek, ďakujem, že otvárate túto tému.
 

1 2 >